המילה ‘ישראל ‘ היא שם עצם פרטי ואילו המילה ‘ישראלי’ תתאר את האדם בדיוק כמו שניתן לומר עליו שהוא גבוה ורזה או נמוך ושמן ….(ולא חשוב באיזה סדר כמובן). ממילת העצם אנו יכולים ‘לגזור’ מילת תואר , כמעט ללא הגבלה, בתנאי שיש מובן לאשר נאמר. היכולת והאפשרות הזאת מתקיימות בצורה רחבה וגורפת בשפה העברית . מבלי משים, מילות תואר שבסיסן הוא שם העצם.תופסות מקום נכבד ויומיומי בצורת ההתבטאות בעברית.

אי לכך ,עוברים בקלות משם עצם לשם תואר

לא רק מי שגר בישראל , הוא ישראלי. רבים הם הישראלים והישראליות הגרים בחו”ל ואפילו שנים לא מעטות כלל, והם עדיין מרגישים ומתנהגים כישראלים לכול דבר.

מי שמסתדר טוב עם האנשים השונים בחברה בה הוא מעורב, הרי שהינו אדם חברותי . ואם בגברת עסקינן הרי שהיא ישראלית ומאוד חברותית.

אדם שאוהב ומרבה לבלות עם המשפחה שלו נגדיר אותו כאדם משפחתי וכול אחד ממשרדי הממשלה הוא משרד ממשלתי. תחום השליטה על מקום, שהינו אשכול של ישובים מרוחקים הינו של המועצה המקומית ומחברים אותם כבישים בינעירוניים ולא כבישים עירוניים, כמו הכבישים הנמצאים בתוך עיר.

נעים לפגוש אנשים תרבותיים ומעשיים ואם הם גם נימוסיים וחייכניים ,הרי שזה עשוי לגרום לכולנו להיות תקשורתיים יותר. תודה שהייתם איתי כאן.