קובץ pdf להדפסה

השלימו את האותיות החסרות : (א’ ע’ ה’ )

_ני אחותי אמ_ ואב_ , סב_ וסבת_ – כול המשפח_ שלנו נס_ה לטייל בגליל. מזג ה_ וויר נ_דר ! הגשם הפסיק לרדת וקרני _שמש מלטפות את ה_צים והפרחים ב_הבה רבה. אחרי נסי_ה _רוכה מירושלים , _צרנו למרגלות _ר התבור , ירדנו מהמכונית ו_תחלנו לטפס בשביל שמוביל למ_לה. _רבה פרחים בשל צב_ים קישטו את הדרך והצחוק שלנו נשמ_ למרחקים.

השלימו את האותיות החסרות (ח’ כ’ ק’ )

ההלי_ה לא הייתה _שה. לא ל_ח זמן רב עד אשר הגענו למבצר שבראש ההר. נ_נסנו פנימה והייתה שם תערו_ה מיו_דת של _פצים עתי_ים מת_ופות שונות שאנשים היו משתמשים בהם ב_יי היום יום שלהם. היה שם גם בית _פה אינטימי ו_מוד, ואנחנו ישבנו ושתינו _וס תה חם ומהביל. מבד ל_לון י_ולנו לראות את הנוף המרהיב של _פר תבור במר_ק.

השלימו את האותיות החסרות (ת’ ט’ ש’ ס’)

עמדנו על פ_גת ההר וצפינו ב_דות הירוקים שמ_ביב . ל פני שירדנו למ_ה ני_ינו להיזכר ב_יפורים שקשורים בהר. אמא _יפרה על הטיול שלה כאשר הייתה נערה ואילו _בא _יפר על קרבות שהיו במקום לפני קום המדינה וב_קופת מלחמת ה_יחרור ועל _ריפה שפרצה אז בהר. לפני הירידה חז רה למכונית _יחקנו בכדור הקטן, שהביאה דנה, א_ותי . המ_חק היה קצר כי פתאום ה_קדרו השמים ואנחנו מהרנו למ_ה לפני שנר_ב מ_יפות הגשם שהחלו לרדת שוב., שהרי מ_ריות נשארו באו_ו. החל_תי בלבי ששאני אחזור להר בהקדם.

שלחו את אשר כתבתם למייל iritivrit@gmail.com וקבלו משוב מיידי לגבי רמתכם

ענו על השאלות לפי הקטע. הקיפו במעגל את התשובה הנכונה.

עמק הינו 1. אזור גיאוגרפי הנמוך מסביבתו ומוקף, בדרך כלל , בהרים וגבעות. 2. שם של אזור מישורי כשמסביבו ישובים קטנים כעמק החולה או עמק יזרעאל. 3. שם נרדף לוואדיות וגאיות. 4. שטח מישורים בעל בורות ונחלים רבים. כרם הינו 1. הכינוי לפרדס בתנ”ך 2. מילה נרדפת למטע של עצי פרי 3. יער שהעצים בו נשתלו על ידי אנשים ולא גדלו כך מעצמם בטבע 4. מטע של גפנים בלבד . שדה הינו 1. שטח גדול בו גדלים צמחים שונים. 2. שטח מישורי חלק שניתן להשתמש בו לצרכים שונים למשל כנמל תעופה. 3. שטח ישר כלשהו במרחב ולכן ניתן לומר שדה ראייה 4. אף תשובה לא נכונה. 5. תשובות 1,2,3 נכונות דייר הוא 1. מי שגר בדירה לזמן קצר מאוד. 2. כמושכןוחבר 3. מי שמתגורר בדירה לזמן ארוך או קצר 4. רק מי שהדירה, בה הוא גר, שלו. חתולה כושית 1. היא חתולה לבנה. 2. חתולה שחורה 3. חתולה שהמוצא שלה ארץ כוש 4. אף אחת מן התשובות לא נכונה התרנגולת מתהפכת על משכבה 1. כי היא לא יכולה להירדם 2. כי היא רוצה להפוך לרזה וכך היא עושה ‘התעמלות’ 3. הינו ביטוי שאומר שהתרנגולת עצלנית ולא עושה כלום כל היום 4. הינו ביטוי שאומר שהיא כול כך שמנה שהיא מעט נופלת מן המיטה כתבו נכון או לא נכון: 1. מי ששוכר את הדירה הוא גם משכיר אותה. 2. מגדל הינו בית גבוה עם חמש קומות לפחות ומיועד למגורים בלבד. 3. גברת מגונדרת זו גברת אלגנטית שהצורה החיצונית חשובה לה מאוד. 4. גברת מגונדרת זו אישה שכול הבגדים שלה מקושטים בצורה מוגזמת 5. הרבים של שדה הינו שדות ולכן המילה הזו בנקבה. 6. צוואר זו מילה נרדפת לגרון. 7. ‘מר עכבר ‘ הכוונה ל’אדון עכבר’ 8. מסמר הינו סוג של מנורה שנותנת אור מיוחד שיראו את מש שכתוב למרחוק. 9. הסנאית מפצחת אגוזים והחכם מפצח את החידה. 10.כאשר עוטפים מתנה באריזה יפה אומרים שאורזים את המתנה.

שלחו את אשר כתבתם למייל iritivrit@gmail.com וקבלו משוב מיידי לגבי רמתכם.

כתבו חמישה דברים שעשיתם בחמש השנים האחרונות

כתבו חמישה דברים שתעשו בעשר השנים הקרובות

את תשובתכם שלחו למייל iritivrit@gmail.com וקבלו משוב מיידי לגבי רמתכם.

Scroll to top
Skip to content