בניגוד ללימוד במסגרות רשמיות, כאולפנים של משרד החינוך או באוניברסיטאות השונות, לכול אחד יש את האפשרות לבחור את המורה עימו הוא ילמד. בחירת מורה פרטי אינה דבר של מה בכך. חשוב לבחור נכון שהרי מורה פרטי ישב מולך שעות רבות, הוא זה שיבחר את נושאי הלימוד וצורת הלמידה, והוא זה שיעזור לך להתגבר על מגבלות הלמידה שלך. כל אחד ומגבלותיו. גם אלו שלומדים בקלות ואין להם בעיות ספציפיות הנראות לעין, הרי שגם להם יש את הדרך המועדפת עליהם לרכישת שפה חדשה.

החליטו אם זה חשוב לכם והאם הינכם מעוניינים במורה-גבר או מורה-אישה.
השתמשו בתחושת הבטן שלכם, בחרו במורה ש’נראה’ לכם ברגעים הראשונים של פגישתכם. כדאי ונכון לקבוע פגישת היכרות עם המורה במקום שנוח לך ולבדוק האם הקול נעים לך, שפת הגוף נעימה לך, הריח (אפילו אם זה בושם יקר)אינו דוחה אותך……בקיצור נעים לך להיות בקרבת המורה.
רק לאחר מכן יש להוסיף ולהתבונן בפרטים נוספים שמיד אציין אותם.

וכול זאת למה????
שהרי המורה הטוב ביותר לא יצליח ללמד אף אחד שאינו משתף עימו פעולה. התלמיד הנלהב ביותר, או הנואש להתגבר על מכשלות ולהצליח, לא ישתף פעולה עם אדם שלא נוצרה עימו ‘כימיה’. היכולת והנכונות לשהות עם המורה הם הבסיס לשיתוף פעולה בלמידה.
שיתוף הפעולה בלמידה הינו הבסיס לתהליך למידה מוצלח.

אם החלטתם מיידית והרגשתם שהמורה מתאים לכם בדקו האם המורה יכול ומסוגל למלא את הציפיות שלכם. כדאי לבוא לפגישה מוכנים עם רשימה כתובה של מה רצונכם להשיג בלמידה ורצוי להגדיר מהי מטרתכם ברכישת השפה. האם ברצונכם להסתדר ברמה הבסיסית של חיי היום יום? האם אתם רוצים להשתתף בשיחות עם חברים ישראלים? האם ברצונכם להבין חדשות ולקרוא עיתון? האם חשוב לכם עתה לעבור מבחן מסוים הנחוץ לקריירה שלכם (כמבחן כניסה לאוניברסיטה) ורק אחר כך להרחיב את ידיעותיכם בשפה

האם ברצונכם ללמוד כיצד ללמוד נכון ואפקטיבי או רק לקבל עזרה בלימוד חומר שבו הינכם מתקשים?
האם ברצונכם לשפר את ציונכם על ידי ביצוע מטלות שונות כשיעורי בית ועבודות עם המורה, או ללמוד כיצד להתמודד בעצמך ובהצלחה עם מטלות כאלו בעתיד ?
האם ברצונכם להבין את החומר במקצוע הנלמד שבו הינכם מתקשים, או ללמוד כיצד מתמודדים ומבינים כל חומר כתוב?
האם ברצונכם ללמוד שיטות לזכירת החומר הנלמד או רק ללמוד את החומר שצריך למבחן ובמבחן כבר ‘נסתדר’…..?
מן הסתם ישנם עוד דברים החשובים לכל אחד שקורא שורות אלו. לא אצליח להקיף את הכול. אשמח לקבל תגובות כאן וגם ישירות למייל שלי.
לאחר תיאום הציפיות ביניכם וההבנה הבסיסית אם הציפיות מציאותיות ויכולות להתממש בחנו האם האדם מולכם משדר אמינות או שדבריו נאמרים מן השפה לחוץ…… רק כדי להיאמר וכדי לזכות בשעות עבודה נוספות.
ואם עברתם את כול השלבים, זכרו: המורה הוא ‘כלי העזר’ שלכם אך את עיקר העבודה אתם עושים!

ב ה צ ל ח ה !